Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
211 postów 2705 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

D.Trump - po Jerozolimie, czas na Wzgórza Golan

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś prezydent D.Trump z okazji spotkania amerykańsko izraelskiego forum AIPAC 2019 , podpisał proklamację, uznając izraelską suwerenność nad syryjskimi Wzgórzami Golan:

 Dziś prezydent D.Trump z okazji spotkania amerykańsko izraelskiego forum AIPAC 2019 , podpisał proklamację, uznając izraelską suwerenność nad syryjskimi Wzgórzami  Golan:  

 

 

 
 
 
 
 
Jest to kolejny krok po przeniesieniu  przez administrację D.Trumpa ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy  czyli uznania de facto Jerozolimy za stolicę Izraela.
Te decyzje D.Trumpa są realizacją "Planu Stulecia D.Trumpa" czyli planu budowy nowego porządku światowego po klęsce porządku lizbońskiego ustanowionego podczas trwania polityki resetu USA-Rosja, na szczycie NATO i NATO-Rosja w Lizbonie w listopadzie 2010 roku.
W ramach "Planu Stulecia" realizowany jest plan regionalny dla Bliskiego Wschodu nazywany przez D.Trumpa "Saudyjską inicjatywą" w ramach której odbył się w lutym 2019 roku  szczyt bliskowschodni w Warszawie.
Na czym wg planistów polega "Saudyjska inicjatywa", której konstruowanie obserwujemy?
Otóż następnym krokiem po tych dwóch pierwszych(Jerozolima, Wzgórza Golan) następnym ma być likwidacja autonomii palestyńskiej na Zachodnim Brzegu(przejęcie przez Izrael suwerenności na tym terytorium).
Strefa Gazy ma zostać poddana międzynarodowej kontroli, którą w imieniu społeczności międzynarodowej sprawować ma Egipt.
W Strefie gazy ma być zbudowany duży międzynarodowy port, który zapewni jej połączenie ze światem i będzie miejscem przez które będzie dostarczane wszelkie zaopatrzenia dla poprawnego funkcjonowania infrastruktury strefy i zaopatrzenia ludności.
Arabia Saudyjska złożyła ofertę na sfinansowanie odbudowy Syrii ze zniszczeń wojennych(zapewne pod warunkiem zgody Syrii na oddanie Izraelowi Wzgórz Golan),
Ważnym punktem "Planu Stulecia" w ramach "Saudyjskiej inicjatywy" dla BW  dotyczącym spraw regionalnego bezpieczeństwa, jest budowa regionalnego sojuszu militarnego pomiędzy Izraelem a sunnickimi krajami arabskimi  z Arabią Saudyjską na czele, który ma być przeciwwagą dla Iranu(być może też wojny z Iranem).
 
 
 

KOMENTARZE

 • @Nathanel 19:13:58
  Właśnie usłyszałem info w radio, że z formalnego punktu widzenia sytuacja na Wzgórzach Golan wg ONZ nie uległa zmianie.
 • @ Autor
  5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 20:04:28
  "....z formalnego punktu widzenia sytuacja na Wzgórzach Golan wg ONZ nie uległa zmianie."

  A czy USA liczy się ze zdaniem ONZ?
  Finansują tych mafiozów(pamiętamy aferę mafiozów z ONZ z funduszami programu "Ropa za żywność" w Iraku i co, "rozeszło się po kościach"- jak mawiali starzy Indianie).
  A ile rezolucji RB ONZ oskarżających Izrael o zbrodnie na Palestyńczykach USA zablokowały i olały "ciepłym moczem" jak.... wyżej.

  Pzdr.
 • @Nathanel 19:13:58
  "A jak jeszcze ma trochę wojska?"

  a zwłaszcza atomową pałę w garści( Trump mawiał do Kima o "większym guziku").
 • @35stan 21:07:32
  "A czy USA liczy się ze zdaniem ONZ?"

  Teraz niestety nie. Ale dzięki temu przynajmniej coraz więcej krajów widzi jaką patologią jest usrael i jak bardzo jest zbrodniczy. A to kiedyś po prostu musi zaowocować. Oby jak najszybciej.
 • Chcieli cała Syrię teraz uznali że przegrali w Syrii.
  Teraz realizując plan B przejecie na stałe wzgórz Golan.
  Tego też nie dostaną.
  Skończy się przyspieszeniem procesu likwidacji Izraela.
  Świat nie poprze aneksji wzgórz Golan (poza Polską oczywiście)
  Świat podzieli się jeszcze wyraźniej na globalnych bandytów i ich sługusów oraz na resztę świata.
  Mam tylko nadzieję że Świat zrozumie że decyzję Polski nie są suwerenne i nie odzwierciedlają poglądów Narodu Polskiego.
  Rządzący Polakami sami się ustawiają w pozycji wroga Narodu Polskiego.
 • Teraz Izrael przegra wojnę w wzgórza Golan.
  Armia Syryjska jest silna i zaprawiona w bojach.
  Hesbollach jest równie silny.
  Niebo nad Syrią należy do Rosji (S300, S400)
  Lotnictwo Izraela jest sparaliżowane nawet nad Izraelem.
  Wojska pancerne praktycznie bezbronne wobec broni ppanc.
  Piechota bez szans z hesbollachem i piechotą Syryjską.

  Armia Syryjska po prostu wejdzie i zajmie wzgórza Golan przepędzając żydowskie posterunki.
  Następnie miejsce Armii Syryjskiej zajmą posterunki Rosyjskie... i będzie po sprawie.
  Taki ruch to kwestia kilku godzin, pełne zaskoczenie minimum walk bo na wzgórzach Golan Izrael nie ma silnych fortyfikacji... a żydzi są odważni tylko wobec bezbronnych .. więc na widok czołgów Syryjskich i braku wsparcia lotnictwa uciekną natychmiast.
  A jak wejdą tam posterunki Rosyjskie to już nie odważą się strzelać...
  co najwyżej strącą znowu jakiś samolot z cywilami... z zemsty.

  .
 • @Oscar 07:04:04
  Poza tym strąceniem samolotu z zemsty to chciałbym, żeby stało się tak jak piszesz.

  Pozdro!
 • Jest jeszcze inna interpretacja uznania przez Trama wzgórz Golan za Izraelskie.
  Już od jakiegoś czasu słychać przebąkiwania że po wygranej wojnie z terrorystami Syria przy okazji odzyska również wzgórza Golan.
  Być może są takie plany i są czynione do tego przygotowania.

  Ruch Trampa inicjowany oczywiście przez Izrael miał zablokować takie inicjatywy. Bo teraz Golan już są "żydowskie" a więc wejście wojsk Syryjskich na teraz Golan to już nie jest odzyskanie swojego terytorium .. to jest atak na Izrael. A to zmienia dużo.
  Teraz to USA (i Polska) mają obowiązek bronić Izraela ...
  Tyle że nie mają w rejonie wojsk... i nie mają klimatu do wielkiej kolejnej wojny na bliskim wschodzie.

  Moim zdanie będzie dużo krzyku i wzgórza Golan wrócą do Syrii.
  Jak wrócą to sytuacja strategiczna Izraela legnie w gruzach.
  Ze wzgórz cały Izrael jest jak tarcza strzelnicza.
  Rosja jednak pewnie każde Syrii wycofać ze wzgórz wojska zostawiając tylko posterunki graniczne.
  I sytuacja się odwróci teraz Syria będzie kontrolować wzgórza Golan .
 • @Jwu 07:48:14
  Likwidacja zw sensie formalnym i wiązana z dobrowolnym przeniesieniem ludności. Coś tak jak likwidacja w Polsce żydowskiego głębokiego państwa za Gomułki. Gomułka tylko odstawił żydów od koryta , nikogo nie wypędzał dostali tylko możliwość wyjechania z biednej Polski do bogatego zachodu)

  No chyba że Izrael zdecyduje się na wojnę z Arabami . wtedy jak to na wojnie bywa różnie.. a zbrodnie Izraela na Arabach (Palestyńczykach, Syryjczykach, Libańczykach, Irakijczykach a nawet Irańczykach)są przerażające i ta świadomość tych zbrodni w Arabach głęboko siedzi.

  Oderwanie żydów od koryta w Izraela może polegać na tym że proklamuje się na miejscu Izraela Palestynę jako państwo wielonarodowe jak np Syria.
  Wtedy żydzi stracą koryto i swoje państwo nacjonalistyczne.
  Warunkiem sukcesu jest aby to nie żydzi organizowali wybory (a w Polsce to oni są organizatorami wyborów).
 • @Oscar 09:14:43
  Ciekawe co by się stało gdyby Putin w kontrakcji Trampa ogłosił
  powstanie Palestyny na całym terytorium Izraela.

  Putin tego nie zrobi... to nie tramp.
  Putin do tego doprowadzi niespostrzeżenie.. tak że to samo wyjdzie... i nagle
  stanie oczywiste dla wszystkich.
 • "D.Trump - po Jerozolimie, czas na Wzgórza Golan"
  Ludzie! Nie dajcie się robić w konia. Czy jest na świecie jakiś obszar - jakiś człowiek - gdzie czarci pomiot wbrew swojej woli - nie ma tam żadnego wpływu?
  Wniosek?
  Jeżeli Wzgórza Golan będą pilnowane przez Rosjan - to wcale nie znaczy, że czarci pomiot nie ma nad tym terenem żadnej władzy.
 • @Oscar 09:14:43
  Irańczycy ,nie są Arabami.No chyba ,że się mylę ?
 • @Arjanek 08:37:59
  "27 maja 1997 r. na szczycie NATO w Paryżu we Francji NATO i Rosja podpisały akt założycielski w sprawie wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa, mapę drogową dla przyszłej współpracy NATO-Rosja."

  Bezpośrednim aktem, który stał za "Arabską Wiosną" był szczyt NATO i NATO-Rosja w Lizbonie w listopadzie 2010 roku w ramach i w wyniku negocjacji w procesie resetu USA-Rosja, na którym ustanowiono Strategiczne Partnerstwo NATO-Rosja i otwarto drogę do tworzenia kondominium rosyjsko niemieckiego w Polsce(de facto przywracano pakt Ribbentrop-Mołotow), jako zapłatę dla Rosji za współpracę Rosji z USA/Izrael na BW.
  Dopiero gdy USA postanowiły obalić Asada w Syrii w 2012 roku, Putin postawił weto, co było początkiem końca polityki resetu USA-Rosja.
  Obama próbował jeszcze kusić Rosję dalszymi ustępstwami(na szczycie nuklearnym w Seulu w marcu 2012 roku zapowiedział Miedwiewiewowi a po inauguracji swojej II kadencji na pocz. 2013 roku złożył Putinowi konkretną ofertę na II-gi etap polityki resetu(chodziło o zgodę USA na powrót Rosji do strefy wpływów byłego ZSRR w krajach bałtyckich, pomimo ich przynależności do UE i NATO).
  Putin tę ofertę odrzucił, co było końcem resetu a dalej już wiemy(Majdan, Krym, wojna w Syrii z udziałem militarnym Rosji, potem wybory w USA i D.Trump i jego "Plan Stulecia" i Jerozolima, Wzgórza Golan a potem Autonomia Palestyńska, Strefa Gazy i.... pewnie wojna z Iranem- główny cel Izraela.
 • @Jwu 10:36:43
  Wiem, masz rację .. ale są w jednej drużynie z Arabami.
 • @Oscar 10:56:22
  "Wiem, masz rację .. ale są w jednej drużynie z Arabami."

  W Iranie rządzą szyici a np. w Arabii Saudyjskiej sunnici, więc Twoje stwierdzenie trzeba by poszerzyć o wiedzę, że "w drużynie a arabskimi szyitami".
 • @Oscar 10:56:22
  "są w jednej drużynie z Arabami."

  Perscy szyici są do tego stopnia w jednej drużynie z arabskim sunnitami, jak Kościół Katolicki z protestanckimi fundamentalistami w Ameryce co nazywają Papieża Antychrystem.
 • @Pedant 11:45:22
  Miałem na myśli drużynę anty izraelską.
  Dzisiaj nawet Arabia Saudyjska nie jest pro izraelska.
 • Trochę fantastyki w komentarzach
  Armia syryjska ledwo zipie i gdyby nie Iran i Hezbollah, to padliby dawno. A Rosja? Putin wcale nie jest antyizraelski. Wśród Żydów też istnieją różne frakcje. Soros to lewicowy globalista, a Nathanyahu nacjonalista. Nathanyahu często spotyka się z Putinem. I jak Izrael rozwala jakieś bazy irańskie w Syrii, to Rosja zachowuje przy tym neutralność.A Iran i Arabowie to nie jest jedna drużyna. Saudowie, ZEA, Kuwejt, Bahrajn a obecnie też Oman to drużyna proamerykańska. Maroko i Egipt również. Iran może liczyć tylko na Syrię i Irak. Pośrodku zaś Katar. Liban się nie liczy, a w Jemenie i Libii chaos. Dyplomacha irańska powinna mocno popracować nad przyciągnięciem Algierii i nad strategicznym sojuszem z Turcją. Rosja to niepewny partner, a Putin często konsultuje się z Nathanyahu.
 • @Wican 14:02:16
  Pół Izraela to żydzi z dawnego ZSRR a pół z tej połowy do ruska agentura.
  Netaniachu musi prosić Putina o pozwolenia za każdym razem gdy chce kopnąć araba. Putin pozwolenia nie daje ale Netaniachu wyżebruje "kompromisy" takie ..jak obietnice że nikomu głos z głowy nie spadnie..
  Ani Putin ani Netaniachu nie chce ustawiać do siebie wrogo drugiego.
  A obaj są wrogami i obaj to wiedzą..i obaj zostawiają sobie otwarte furtki.
  To takie dyplomatyczne teatrum.
  Wiedzą też że do starcia dojść musi, bo Netaniachu za bardzo przegina "pałę".
  Putin to starcie wykona w trybie proxy rękoma arabów... i dalej będzie "partniriom" Netaniachu.
  Godzina W nadchodzi.
 • @Oscar 14:33:36
  Najlepszym numerem byłby "majdan" w Izraelu zrobiony przez ruskich.
  Izrael stałby się z dnia na dzień prorosyjski ze wszystkimi konsekwencjami geopolitycznymi.
  Czy żydzi z USA zaatakowali by taki Izrael ?
  To byłby numer stulecia... i pokój na Bliskim wschodzie, umowa pokojowa z Iranem...Wolna Palestyna..

  Teraz są wybory w Izraelu, dobry moment na zmianę.
 • @Oscar 14:41:18
  W ciekawej pozycji znalazła by się pro izraelska Polaka.
  Główny nadzorca polskiego ładu okazałby się agentem Putina.
  w podobnej pozycji znaleźli by się wszyscy wasale Izraela łącznie z USA.

  I co wtedy nagły zwrot w kierunku do nienawiści do ukochanego przecież Izraela ?

  To oczywiście czyste fantazje...
  Chyba jednak nie Izrael rządzi ale globalni żydowski oligarchowie głównie z USA. Izrael to tylko ich sentymentalna zabawka.
 • @Oscar 14:33:36
  O, daje pozwolenia. Daje. Ani razu nie było odwetu. Rosja już kiedyś cofnęła interes z Iranem, gdy Izrael poprosił i za to Izrael sprzedał Rosji kody do broni niby gruzińskiej. Putin to element światowej oligarchi. a nawet w Rosji nie jest najważniejszy. Rządzą generałowie.
  I wcale nie są wrogami z Nathanyahu. W sytuacjach konfiktowych, tylko porozumienie nacjonalistów daje szansę na porozumienie. Kiedyś Szaron dawał taką nadzieję. ale zapadł w śpiączkę
 • @Oscar 14:41:18
  Izrael jest prorosyjski. Widzą, że w USA pojawiła się koncepcja, aby jankeskim lotniskowcem zostali Kurdowie
 • @Wican 14:58:01
  //Widzą, że w USA pojawiła się koncepcja, aby jankeskim lotniskowcem zostali Kurdowie //

  Ryzykowne ale możliwe.Możliwe dlatego że zgodnie z opinią większości poważnych analityków aktualna amerykańska klasa polityczna bliźniaczo przypomina radziecką z epoki późnego Breżniewa:marazm,doktrynerstwo,brak jasnych koncepcji przyszłości przykrywane tupetem i zuchwałością.Taka sytuacja aż "prosi się " o fatalną w skutkach decyzję.A postawienie na Kurdów byłoby właśnie taką fatalną decyzją.
  Koncepcja wbrew pozorom nie jest nowa ani związana z prezydenturą Trumpa. W 2000 roku USA doznało silnego zawrotu głowy od sukcesów i (przedwczesnej jak się okazało) radości z faktu całkowitego pokonania Rosji.Dlatego zaczęły im przychodzić do głowy rozmaite pomysły.
  Na przykład projekt Wieki Bliski Wschód https://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Middle_East współautorem i medialnym entuzjastą projektu był emerytowany podpułkownik Ralf Peters https://en.wikipedia.org/wiki/Ralph_Peters

  Na mapach tworzonych przez Petersa można zobaczyć państwo Kurdystan

  https://mk0brilliantmaptxoqs.kinstacdn.com/wp-content/uploads/new-middle-east.jpg

  szkopuł w tym że 60% kurdyjskiego państwa leży na terytorium Turcji więc wdrażanie tego pomysłu może skończyć się wystąpieniem Turcji z NATO.Zwłaszcza że jak pamiętamy próba przejęcia władzy w Turcji skończyła się dla USA fiaskiem.
  Lęk przed wizją Kurdystanu już spowodował partnerstwo Turcja -Iran a każdy kto jako tako zna realia przyzna że taki alians jeszcze dwa lata temu wydaje się nieosiągalny.
 • @ikulalibal 15:49:09
  Ja wiem, że stawianie na Kurdów jest ryzykowne. Duża część Kurdystanu to Turcja, a Kurdami trudno byłoby sterować. To notoryczni zbóje.
  Niemniej cały czas próbuje się podgryzać Erdogana. Ale rzeczywiście, w ostatnich kilkunastu latach, Amerykanom przestało wychodzić. Cóż, pycha jedynego globalnego imperium

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031